BIO

Kilka słów o mnie...

Bea Guillemot to artystka eksperymentująca kolorem, fakturą i światłem, łącząc te elementy w wielowarstwowe kompozycje. W swoich obrazach przekazuje wizualne bodźce, które budują emocjonalny charakter jej sztuki.
Ten wspólny mianownik zachęca widzów do odkrywania piękna i kwestionowania granic, często nam narzucanych. Jej wypowiedzi artystyczne konstruuje poprzez kompozycję ręcznie malowanych warstw, barwionych pigmentami pochodzenia organicznego, zawieszonych w żywicy epoksydowej. Istotnym elementem jej języka wizualnego są wielokrotnie nakładające się na siebie elementy materii, tworzące wielowymiarowe kompozycje w przestrzeni.
Energia emanująca z jej obrazów stymuluje procesy percepcyjne, przede wszystkim angażując wzrok i samopoczucie odbiorcy. Szczegółowe obserwacje pozwalają zauważyć subtelne głębie tekstury, odbicie oraz intensywność światła, co umożliwia bardziej zniuansowane wyrażenie .
Jej prace to nieustanna analiza relacji między kolorem a światłem, co prowokuje widza do ponownego rozważenia własnych wyobrażeń i zwolnienia tempa interpretacji. Emanująca energia przyciąga obserwatora, zaś wykorzystane kolory pozwalają zintensyfikować odczucia i wyobrażenia.
Bea Guillemot regularnie wystawia swoje prace na Targach Sztuki i bierze udział w licznych konkursach międzynarodowych oraz wystawach indywidualnych jak i zbiorowych w  Niemczech  we Francji i w Polsce. Jej prace są kolekcjonowane zarówno w Europie jak i na świecie .
 

Wystawy & Konkursy


2023 - Warszawskie Targi Sztuki Warszawa Polska  .
2023 - Targi Sztuki Współczesnej Koneser-Praga Warszawa Polska.
2023 - Galeria Sztuki Stalowa Wystawa Zbiorowa „Abstrakcja” Warszawa Polska  .
2022 - Targi Sztuki Współczesnej Koneser Warszawa  Polska.
2022 - ART PRIZE Luxemburg Konkurs Luxemburg
2022 - ADO-ART Gallery Warszawa Polska
2021 - Warszawskie Targi Sztuki Warszawa Polska
2021- 101 Projekt Galeria Sztuki Współczesnej ,Dom Aukcyjny
2021 - REMPEX -Dom Aukcyjny -Galeria Warszawa Polska
2021 - Art in House Gallery - Warszawa
2020 - Targi Sztuki Dostępnej - Warszawa
2020 - Wystawa zbiorowa - Galeria Stalowa - Warszawa
2020 - Art Prize Luksemburg - Luksemburg
2016 - Wystawa zbiorowa Fayence - France
2014 - YICCA international contest of contemporary Art
2013 - Festival international et Grand Prix de Peinture de la Ferté Bernard - France
2013 - Biennale Malarstwa Bielska Jesień - Polska

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.